Reviews by cwendyb
Parma nights...doesn't everybody just love parma nights?
It's a great night out with friends and the food is absolutely delicious. Parmigana is one of my favourite dishes and it always seems to taste great.
Approximate cost: $13.50
I love indian food so this is a great place to go, Not only does it do the food I love to eat but it is also really cheap. Open for lunch or dinner. I chose lunch.
Approximate cost: $8.50
This is a great place to go for lunch. Huge range to choose from, lots of soups, noodles etc. I had Mee Goreng which was really very tasty. Good value too as I was unable to eat it all.
Approximate cost: $11
I have been looking for a door mat, but not just any doormat. The back step has dropped a little so I wanted a thick one to make up the difference. It also is in a position where it cops the weather so I wanted one that the rain could run through and not just sit there and soak up the water. I found exactly what I was looking for. Should have gone here first, would have saved time.
Approximate cost: $20
Had a hot chocolate here with a friend yesterday. I have heard alot about this place and was looking forward to trying it. To tell the truth, I didnt see any difference in the actual drink than anywhere else but the atmosphere was good. Nice place and friendly staff.
Approximate cost: $4
I went in to buy a length of downpipe which I needed to finish a repair job I was doing. They did not have one on site so he jumped in his car and went to get one and was actually back in 10 minutes with exactly what I wanted. Now that's good service!
Approximate cost: $38
I went for a coffee with a friend. I had a raspberry and white chocolate muffin. Yum! They even heated it up a little, it was just delicious. The staff were friendly and we had a really nice time. Not too noisy, so you can have a descent conversation.
Approximate cost: $4.50
I was running a little early for work, so really only stopped in to waste some time. Had a cup of decaf coffee and a slice. It was really nice, the owner seemed to know half of the customers and was having great conversations and the atmosphere was generally really good.
Approximate cost: $4.20
I needed wood and chicken wire for a Chicken run I am building and fascia boards and lining materials for repairs to a shed. I found them to be much cheaper than where I was previously buying my building supplies and also very friendly and helpful.
Approximate cost: $90
What I like about this hairdresser is that she is never running late. You have an appointment time and that is what time you will go in. Well done on making the appointments the right length of time and not overbooking yourself.
Approximate cost: $25.00